Гостра тема: види та призначення кухонних ножів

Ножі на кухні — це те, з чого починається будь-який кулінарний шедевр. Більшість господинь погодиться, що якісне знаряддя полегшує процес приготування і робить його приємнішим. На сьогодні, існує безліч видів ножів, які класифікуються за призначенням та за матеріалом, з якого виготовлені. Який вид варто обрати домогосподарці і яким набором повинен володіти професійний повар?

Почати варто з того, що господині, напевне, помічали, що одного ножа на кухні для виконання різних робіт не вистачає. Прийнято вважати, що на робочому місці кулінара має бути хоча б три види цього інструмента. Багатофункціональністю відрізняється кухарський ніж. Тонка його частина служить для нарізання філе чи шинкування зелені. Середню частину використовують для шинкування капусти чи нарізки інших овочів. Найширша частина ножа використовується при нарізанні м'яса чи для розрубування тонких кісток. Широке лезо згодиться навіть в ролі лопатки для переносу продуктів в каструлю. Плоска частина використовується для давки часника.

Для нарізання м'ясних продуктів, ковбаси, сиру, овочів використовують універсальний ніж. Завдяки його будові, ним зручно робити рівні розрізи одним рухом.

Найменшим ножем чистять овочі.  

Окрім цієї трійки, зручними на кухні також будуть філейний та хлібний ножі. Філейним ножем зручно відділяти тонку шкіру, чи знімати м'ясо риби з кісток. Завдяки довгому вузькому лезу, таким ножем з легкістю можна нарізати тонкі та довгі шматки філе. Хлібний ніж має особливу будову: це хвилясте лезо, подібне до пилки. Воно допомагає розрізати мучні продукти, не приминаючи їх.  

Професійні кухонні ножі мають ще більше різновидів. До прикладу, існують спеціальні лососеві ножі, ножі-сокирки, ножі для томатів, для піцци, для сиру, для дині. Також в пригоді на кухні стає овощечистка, яка економить час при очищенні овочів від шкірки.

Особливу нішу займають керамічні ножі. Серед переваг такого виду варто відмітити те, що вони є дуже гострими і служать довгий час без загострювання. Кераміка не змінює смак, зовнішній вигляд чи запах продуктів при нарізці. Такі ножі не іржавіють і прості в догляді. Порізані ним овочі та зелень зберігаються не окислившись довший час. Проте, кераміка — дуже тендітний матеріал, тому такі ножі не можна кидати, вони не призначені для нарізки твердих продуктів.

Кожна господиня знає найкраще, який саме ніж їй потрібен. Ви можете набір ножів для кухні купити, або ж ножі різних видів окремо. Для зручних покупок інтернет магазин Пан Баняк пропонує свої послуги. Купіть необхідне для господарства чи ресторанного бізнесу не виходячи з дому.