Сервіровка столу як демонстрація гарного тону

Будь-яке свято, чи то день народження, зустріч Нового Року, Різдво, Пасха, закінчення навчального року, чи інша визначна подія, пов'язане із застіллям. Ніщо так не відкриває і не об'єднує людей, як спільна трапеза. А в дитинстві, пам'ятаєте, хто пригощає смаколиками, той демонструє симпатію.

Проте, для більшості людей важлива не лише внутрішня складова, така як смак їжі, а й зовнішній, естетичний вигляд столу. Правильна і відповідна до конкретного свята сервіровка надасть застіллю атмосферності. Якими важливими є такі, здавалося б, дрібниці як скатерті і серветки!

Сервіровка столу — це справжнє мистецтво, яке включає в себе не лише правильну розстановку посуду і столових приборів, а й нотку декорування. Стиль може мінятись відповідно до цілі застілля: романтична вечеря, діловий обід, святкування визначної події тощо.  

Перейдемо до основних правил оформлення столу.

1. Приступаючи до цього процесу варто перевірити, чи весь посуд для сервіровки столу чистий і неушкоджений.

2. В центрі завжди має стояти сервіровочна тарілка, на яку кладуть тарілку з супом чи закускою. Вона ж допомагає уникнути форс-мажорів з розлитою чи розкиданю по скатертині їжею.

3.  Вилки кладуть зліва, а ножі справа від тарілки. До, речі, згідно з правилами етикету, лезо ножа має «дивитись» на тарілку, а вилка повинна лежати зубчиками вверх.

4. Ложка для супу, у випадку якщо не передбачається десерт, лежить зверху, якщо ж десерт заплановано, її розміщають поруч з ножем.

5. Корзинка для хліба ставиться зліва.

6. Для кожного із видів алкогольних напоїв передбачені спеціальні бокали. Важливо: холодні напої ніколи не наливаються в кружку, а гарячий чай чи каву, навпаки, прийнято пити саме з них.

7. Ненав'язливий акцент у вигляді свічки, вази чи іншого елементу (порадьтесь зі своєю фантазією) зіграє лише позитивну роль у сервіровці.

Цікавий факт: чи знаєте ви, що існує таємна мова, яку розуміють офіціанти і якою прийнято користуватись в ресторанах? Ось деякі її знаки:

-Якщо ви зробили паузу, але хочете повернутись до страви і не бажаєте, аби її забирали, покладіть вилку та ніж ручками на стіл, а кінчиками на тарілку, трішечки розвернувши їх від себе.

-Якщо ви бажаєте відійти від столу, але ще не завершили трапезу, потрібно схрестити прибори на тарілці таким чином, щоб зубці вилки були направлені вліво.

-Якщо ви закінчили споживання страви — покладіть прибори паралельно одне одному.

Насправді, як ми зрозуміли, мистецтво сервіровки столу може бути доступним кожному, варто лише слідувати відповідним правилам етикету.

А прибори для оформлення святкового столу ви можете придбати в інтернет магазині Пан Баняк. Бажаємо смачного!