Дитячий посуд: як правильно вибрати і доглядати

«Діти - це квіти життя», - казав Антуан де Сент-Екзюпері. Поява маленьких чад, і справді, забарвлює життя батьків, насичує його новими кольорами. Не підлягає навіть найменшому сумніву те, що мама і тато малюка бажають йому найкращого і намагаються вкладати в нього всю любов та турботу.

Коли дитя підростає, і настає час їсти з тарілки і пити з кружки, у батьків виникає багато запитань, серед яких найважливіші: як правильно вибрати посуд для маляти і яким чином доглядати за такими приборами?

Найперше, на що потрібно звертати увагу при покупці - безпечність. Дитячий столовий посуд повинен бути виготовлений з доброякісних матеріалів. Найбільш поширений — пластик. Хоча цей матеріал і вважається неекологічним, проте якісно зроблений, він підходить для харчування і є безпечним. Ні в якому разі не рекомендують купувати металевий посуд для харчування дітей, адже він швидко нагрівається і повільно холоне, що може призвести до опіків. Ще більш небезпечним є алюмінієвий матеріал — він при нагріванні та старінні виділяє шкідливі речовини. Не варто також купувати дерев'яний посуд. Хоча це абсолютно екологічний матеріал, проте бруду, який збирається в шілинах, не можливо позбавитись звичайним миттям, і в результаті на поверхні збирається багато мікробів.  

Для дітей найкраще підходить скляний посуд, тому що він найбільш гігієнічний. Столовий посуд із фарфору також займає ряд першості при виборі приборів для малюків. Ці матеріали, до того ж, вирізняються естетично привабливим виглядом.

Звісно, малюк буде їсти з більшою охотою, якщо посуд матиме гарний яскравий вигляд. Далі при виборі усе залежить від ваших уподобань та бажання маленького майбутнього власника.

Щодо правил догляду за дитячим посудом, то найважливішими з них є наступні:

1. один господар. Столові прибори малюка мають належати лише йому, адже в ротовій порожнині дорослого знаходяться бактерії, які можуть бути шкідливими для дитини;

2. мінімум хімії. Мити такий посуд рекомендують спеціально призначеними засобами, або ж просто содою та милом;

3. пральна сушка. Краще, щоб дитячий посуд висихав природним шляхом;

4. знезараження. Не буде лишнім періодично позбуватися мікробів, використовуючи для цього кип'яток;

5. зберігання. Рекомендують тримати дитячий посуд окремо від дорослого, або обгортати його чистим рушником.

Не забувайте також, що посуд повинен відповідати вікові дитини, і він повинен «рости» разом з нею.Купити столовий посуд для дітей ви можете в інтернет магазині Пан Баняк. Нехай ваш малюк їсть із задоволенням.